Fotbalový turnaj - republikové finále

Ve dnech 17. a 18. května jsme se na SŠ Hradec Králové zúčastnili republikového finále v malé kopané v kategorii žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm týmů. Hrací systém turnaje byl následující: týmy byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina měla čtyři a druhá tři účastníky. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým. První dva ze skupin postoupily do semifinále a následně se hrálo utkání o třetí místo a finále. Poslední týmy ve skupinách sehrály zápas o páté a šesté místo. My jsme byli zařazeni do skupiny se čtyřmi družstvy. Do turnaje jsme nenastupovali s velkými ambicemi, protože do Hradce Králové jsme odcestovali bez dvou klíčových hráčů J. Nováka a M. Holého. Oba byli bohužel nemocní. Naše družstvo předvedlo statečný výkon a konečné umístění mohlo být při troše štěstí i o stupínek lepší. Škoda jen, že jsme nebyli v plné síle, vždyť letošní finalisty Roudnici nad Labem jsme loni rozdrtili 6:1. Turnaj zaslouženě vyhrálo družstvo z Prostějova, které ve finále porazilo zlatým gólem v prodloužení Roudnici nad Labem 4:3. Výkon našeho družstva a vzorná reprezentace školy zaslouží velkou pochvalu.

Složení týmu: D.Tancoš, J. Müller, P. Machut, R. Onofrij, K. Dostálek, L. Turek, F. Strnad
Góly: J. Müller 6, D.Tancoš 3, K. Dostálek

1. zápas (ve skupině)
Praha - Český Krumlov 7 : 0 (4 : 0)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili v základní sestavě v brance R. Onofrij, obrana P. Machut, záloha D. Tancoš a F. Strnad a na hrotu útoku se pohyboval J. Müller. Soupeře jsme jasně přehráli a zápas byl jen otázkou výšky skóre. Soupeř byl ovšem nejslabším týmem v celém turnaji.  V druhé půli hráli si zahráli i náhradníci a K. Dostálek dokázal dokonce skórovat.
Góly: J. Müller 4, D.Tancoš 2, K. Dostálek

2. zápas (ve skupině)
Praha - Prostějov 0 : 3 (0 : 3)

V tomto zápase jsme tušili, že nastupujeme proti nejlepšímu týmu v turnaji a že potřebujeme odehrát tento zápas se ctí. Bohužel velmi brzo jsme prohrávali, ale od té doby jsme se uklidnili a velmi dobře jsme bránili. Někdy jsme samozřejmě měli štěstí. Naopak smůlu jsme měli v koncovce, protože jsme neproměnili tři šance, které jsme si vypracovali. Zápas jsme prohráli, ale soupeř byl jednoznačně lepším týmem. Velmi dobře zahrál v tomto zápase F. Strnad. Jeho výkon je velkým příslibem do budoucna.

3. zápas (ve skupině)
Praha -Chrudim 1 : 2 (0 : 2)

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že hrajeme o postup ze skupiny. Soupeř začal velmi nervózně, ale nám se bohužel nepodařilo proměnit šance , do kterých jsme se dostali. A byl to naopak soupeř, který šel do dvoubrankového vedení. V druhé půli jsme se snažili skóre zápasu otočit v náš prospěch, ale dokázali jsme jen snížit parádní střelou D. Tancoše na rozdíl jediného gólu. Zápas byl velké drama se špatným koncem pro nás. Ze skupiny jsme do semifinále nepostoupili.
Góly:  D.Tancoš

Zápas o 5. místo
Praha - Hradec Králové 2 : 0 (2 : 0)

V zápase o 5. místo jsme nastoupili proti domácímu týmu. Poměrně jednoduše jsme se ujali vedení, přidali další gól vytvořili si i další šance a vypadalo to na jednoduchý zápas. Druhý poločas nás však nezastihl v dobré pohodě a dobrý výkon podal jen brankář R. Onofrij a  obránce F. Strnad. Byli jsme rádi, že jsme udrželi dvoubrankový náskok a v tomto zápase jsme dokázali zvítězit.
Góly: J. Müller 2