Fotbalový turnaj - celopražské finále

25. března jsme se na SOŠ stavební a zahradnická zúčastnili XVI. pražského přeboru v malé kopané v kategorii žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmů. Hrací systém turnaje byl následující: týmy byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina měla pět a druhá čtyři účastníky. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým. První dva ze skupin postoupily do semifinále a následně se hrálo utkání o třetí místo a finále. Poslední týmy ve skupinách sehrály zápas o páté a šesté místo a sedmé a osmé místo. My jsme byli zařazeni do skupiny s pěti družstvy, takže nás čekalo víc zápasů a ještě jsme měli smůlu, že jsme jako jediní na turnaji museli odehrát dva zápasy bezprostředně za sebou. Do turnaje jsme nastupovali s poměrně velkými ambicemi, protože stejný tým dokázal před rokem na mistrovství republiky vybojovat druhé místo. Na turnaji jsme zaváhali jen jednou. Naše družstvo předvedlo soustředěný a výborný výkon. Opět naší velkou předností byla nátlaková hra, vynikající kondice a dobrý taktický výkon. Turnaj jsme zaslouženě vyhráli a dokázali jsme postoupit do republikového finále. Výkon našeho družstva a vzorná reprezentace školy zaslouží velkou pochvalu.

Složení týmu: D.Tancoš, J. Novák, M. Holý, J. Müller, P. Machut, R. Onofrij, K. Dostálek, L. Turek, F. Strnad
Nejužitečnější hráč: J. Novák
Góly: D.Tancoš 11, J. Novák 9, J. Müller 3, M. Holý 2

1. zápas (ve skupině)
Kupeckého - Bártlova 4 : 0 (2 : 0)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili v základní sestavě v brance R. Onofrij, obrana M. Holý, záloha D. Tancoš a J. Novák a na hrotu útoku se pohyboval J. Müller. Soupeře jsme jasně přehráli a zápas byl jen otázkou výšky skóre, soupeře jsme k ničemu nepustili, prakticky s nedostal k ohrožení naší branky. V druhé půli hráli si zahráli i náhradníci.
Góly: D.Tancoš 3, J. Novák

2. zápas (ve skupině)
Kupeckého - Ružinovská 1 : 1 (1 : 0)

V tomto zápase jsme ztratili jediné body v turnaji. Zápas byl trochu smolný, vypracovali jsme si celou řadu šací, které jsme nedokázali proměnit a soupeř nám vstřelil vyrovnávací gól dvě minuty před koncem z poměrně náhodné akce. Střela z dálky, která ještě byla tečovaná, zcela nečekaně zapadla do sítě. Na srovnání skóre jsme už bohužel nedokázali reagovat. Nedalo se nic dělat, tato bodová ztráta nám zkomplikovala postup ze skupiny a museli jsme se o něj  velmi tvrdě poprat v dalších zápasech.
Góly: J. Müller

3. zápas (ve skupině)
Kupeckého -Vinohradská 5 : 2 (2 : 1)

Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že hrajeme proti soupeři, který ve skupině ještě neprohrál, ale zároveň jsme viděli velkou šanci v tom, že to byl soupeř, který se příliš nevěnoval bránění a nehrál kolektivně. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně  a brzy jsme se ujali vedení  2:0. Bohužel celou řadu dalších gólových šancí jsme nevyužili. Soupeři se podařilo dokonce po přestávce vyrovnat. Naštěstí jsme se dokázali zkoncentrovat a góly J. Nováka a M. Holého otočit zápas v náš prospěch.
Góly:  D.Tancoš , J. Novák 2, M. Holý, J. Müller

4. zápas (ve skupině)
Kupeckého - Vokovická 6 : 2 (3 : 0)

Na zápas s již tradičním soupeřem jsme se těšili, ale věděli jsme, že to bude velmi těžké utkání. K postupu ze skupiny nám stačila remíza, soupeř musel vyhrát. Začátek zápasu jsme zvládli na výbornou a do poločasu jsme třikrát skórovali. Díky Robinovi, který nás několikrát výbornými zákroky podržel, jsme drželi čisté konto. Po přestávce jsme velmi rychle přidali čtvrtý gól a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Soupeři jsme však několika zbytečnými chybami v obraně a nedůsledným bráněním  nabídli zdramatizování zápasu. Soupeř však musel riskovat, takže  se nám podařilo celkem jednoduše pronikat do otevřené obrany a přidat pojistku na zasloužené vítězství a postup ze skupiny z prvního místa.
Góly: D.Tancoš 2, J. Novák 3, M. Holý

Semifinále
Kupeckého - Radotín 6 : 1

Do zápasu jsme nastupovali proti soupeři, který byl pro nás velkou neznámou. Nakonec se zápas ukázal na naši  jednoznačnou záležitost. Soupeře jsme předčili ve všech činnostech a skóre zápasu mohlo být ještě vyšší. Do poločasu jsme vedli 3:1  a ve druhém poločasu jsme záhy navýšili skóre na 6:1. Opět dostali příležitost si zahrát všichni náhradníci.
Góly: D.Tancoš 3, J. Novák 2, J. Müller

Semifinále
Finále
Kupeckého -
Ružinovská 4 : 1 (2 : 0)

Ve finále jsme potkali soupeře, s kterým jsme se střetli již ve skupině. Věděli jsme se, že zápas je v našich silách zvládnout, že musíme hrát disciplinovaně a hlavně proměňovat vypracované šance. Odehráli jsme výborný zápas a v základní sestavě jsme soupeře nepustili do žádné šance. Trpělivě jsme si budovali náskok, takže si mohli zahrát i náhradníci, kteří dobrým výkonem jen potvrdili zasloužené vítězství našeho družstva.
Góly: D.Tancoš 2, J. Novák, J. Müller