Florbalový turnaj - celopražské finále

1. března jsme se na OU Chabařovická zúčastnili Přeboru Prahy ve florbalu žáků, kam jsme postoupili z oblastního kola. Do závěrečného pražského finále postoupilo celkem šest týmů. Hrací systém turnaje byl následující: týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva ze skupin postoupily do semifinále a následně se hrálo utkání o třetí místo a finále. Poslední týmy ve skupinách sehrály zápas o páté a šesté místo. Naše družstvo předvedlo soustředěný a výborný výkon, snažilo se o nátlakovou hru plnou pohybu. V turnaji jsme skončili druzí a finálová porážka byla jediná na celém turnaji. Výkon našeho družstva a vzorná reprezentace školy zaslouží velkou pochvalu.

Složení týmu: D.Tancoš, J. Novák, M. Holý, P. Machut, R. Onofrij, K. Dostálek, L. Turek, T. Hornek, M. Shroll
Góly: D.Tancoš 7, J. Novák 3, M. Holý 3, P. Machut, K. Dostálek

1. zápas (ve skupině)
Praha 4 Kupeckého - Praha 6 Vokovická 3 : 3

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti budoucímu vítězi turnaje. Velmi brzo jsme se ujali povedenou střelou D. Tancoše vedení, ale soupeř zápas slepenými góly otočil a v poločase vedl 3:1. My jsme se nesesypali a gól M. Holého vykřesal naději na vyrovnání. Vyrovnat se nám podařilo minutu před koncem po velmi povedené kombinační akci, na jejímž konci byla nekompromisní střela J. Nováka. Zápas byl velmi vyrovnaný a remíza byla spravedlivá.
Góly: D.Tancoš, M. Holý, J. Novák

2. zápas (ve skupině)
Praha 4 Kupeckého - Praha 5 Radotín 5 : 0

V tomto zápase nám šlo o postup ze skupiny a po nečekané remíze 0:0 Radotína s Mochovskou se vývoj ve skupině trochu zamotal. Do zápasu jsme nastoupili doslova raketově a v první minutě zápasu otevřel skóre utěšenou střelou z dálky M. Holý. Pokračovali jsme v nátlakové hře a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Do poločasu skóroval ještě dvakrát D. Tancoš a jednou J. Novák. V druhém poločasu pojistil výsledek D. Tancoš a příležitost si zahrát dostali i náhradníci, kteří se své úlohy nedostat gól, zhostili na výbornou. Postoupili jsme ze skupiny z prvního místa.
Góly: D.Tancoš 3, M. Holý, J. Novák

Semifinále
Praha 4 Kupeckého - Praha 2 Vinohradská 7 : 0

Zápas nakonec byl jednoznačnou záležitostí. Soupeře jsme předčili ve všech činnostech a skóre zápasu mohlo být ještě vyšší. Do poločasu jsme vedli 3:0  a ve druhém poločasu jsme záhy navýšili skóre na 6:0. Opět dostali příležitost si zahrát všichni náhradníci. K. Dostálek potvrdil jednoznačný postup do finále povedenou střelou a uzavřel konečné skóre na 7:0.
Góly: D.Tancoš 3, M. Holý, J. Novák, P. Machut, K. Dostálek

Semifinále
Finále
Praha 4 Kupeckého -
Praha 6 Vokovická 0 : 2

Ve finále jsme potkali soupeře, s kterým jsme se střetli již ve skupině. Věděli jsme se, že zápas bude vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti a taky trochu štěstí. Celý zápas nakonec rozhodlo nešťastné vyloučení P. Machuta, kdy jsme byli potrestáni trestným střílením a ještě dvouminutovým trestem. Trestné střílení R. Onofrij chytil, ale přesilovku jsme bohužel nepřežili bez gólu. J. Novák zlomil hokejku, hráli jsme prakticky ve dvou a v tento moment soupeř skóroval. Vzápětí přidal další gól. Po zbytek zápasu jsme se snažili vyrovnat, tlačili se do šancí, nastřelili jsme břevno, ale bohužel vyrovnat se nám nepodařilo. Soupeř podal vynikající výkon a vítězství v turnaji si zasloužil.